PROGRAMUL COMPLET al Cupei Mondiale de fotbal din Rusia
  • Micsorare text
  • Marire text
  • Tipareste articol
  • Trimite unui prieten
  • Inscriere RSS
PROGRAMUL COMPLET al Cupei Mondiale de fotbal din Rusia
PROGRAMUL COMPLET al Cupei Mondiale de fotbal din Rusia
Voteaza :

Articolul a primit 1 voturi

Cupa Mondială de fotbal din Rusia va debuta joi 14 iunie şi se va încheia pe 15 iulie, pe acelaşi stadion, Lujniki, din Moscova. Competiţia va fi deschisă de partida dintre Rusia, echipa gazdă, şi Arabia Saudită, de la ora 18,00 (ora României), în Grupa A.
 
Programul complet al competitiei:
Joi 14 iunie
17,30 (ora României): ceremonia de deschidere (Moscova - stadionul Lujniki)
18,00 (ora Romaniei) Rusia - Arabia Saudita, la Moscova (stadionul Lujniki), în Grupa A

Vineri 15 iunie
15,00 Egipt - Uruguay, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), in Grupa A
18,00 Maroc - Iran, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), in Grupa B
21,00 Portugalia - Spania, la Soci (stadionul Fist), in Grupa B

Sâmbătă 16 iunie
13,00 Franta - Australia, la Kazan (Kazan Arena), in Grupa C
16,00 Argentina - Islanda, la Moscova (stadionul Spartak), in Grupa D
19,00 Peru - Danemarca, la Saransk (Mordovia Arena), in Grupa C
22,00 Croatia - Nigeria, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), in Grupa D

Duminică 17 iunie
15,00 Costa Rica - Serbia, la Samara (Samara Arena), in Grupa E
18,00 Germania - Mexic, la Moscou (stadionul Lujniki), in Grupa F
21,00 Brazilia - Elvetia, la Rostov pe Don (Rostov Arena), in Grupa E

Luni 18 iunie
15,00 Suedia - Coree de Sud, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), in Grupa F
18,00 Belgia - Panama, la Soci (stadionul Fist), in Grupa G
21,00 Tunisia - Anglia, la Volgograd (Volgograd Arena), in Grupa G

Marți 19 iunie
15,00 Columbia - Japonia, la Saransk (Mordovia Arena), in Grupa H
18,00 Polonia - Senegal, la Moscou (stadionul Spartak), in Grupa H
21,00 Rusia - Egipt, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), in Grupa A

Miercuri 20 iunie
15,00 Portugalia - Maroc, la Moscova (stadionul Lujniki), in Grupa B
18,00 Uruguay - Arabia Saudita, la Rostov pe Don (Rostov Arena), in Grupa A
21,00 Iran - Spania, la Kazan (Kazan Arena), in Grupa B

Joi 21 iunie
15,00 Danemarca - Australia, la Samara (Samara Arena), in Grupa C
18,00 Franta - Peru, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), in Grupa C
21,00 Argentina - Croatia, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), in Grupa D

Vineri 22 iunie
15,00 Brazilia - Costa Rica, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), in Grupa E
18,00 Nigeria - Islanda, la Volgograd (Volgograd Arena), in Grupa D
21,00 Serbia - Elvetia, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), in Grupa E

Sâmbătă 23 iunie
15,00 Belgia - Tunisia, la Moscova (stadionul Spartak), in Grupa G
18,00 Coreea de Sud - Mexic, la Rostov pe Don (Rostov Arena), in Grupa F
21,00 Germania - Suedia, la Soci (stadionul Fist), in Grupa F

Duminică 24 iunie
15,00 Anglia - Panama, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), in Grupa G
18,00 Japonia - Senegal, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), in Grupa H
21,00 Polonia - Columbia, la Kazan (Kazan Arena), in Grupa H

Luni 25 iunie
17,00 Arabia Saudita - Egipt, la Volgograd (Volgograd Arena), in Grupa A
17,00 Uruguay - Rusia, la Samara (Samara Arena), in Grupa A
21,00 Spania - Maroc, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), in Grupa B
21,00 Iran - Portugalia, la Saransk (Mordovia Arena), in Grupa B

Marți 26 iunie
17,00 Danemarca - Franta, la Moscova (stadionul Lujniki), in Grupa C
17,00 Australia - Peru, la Soci (stadionul Fist), in Grupa C
21,00 Nigeria - Argentina, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), in Grupa D
21,00 Islanda - Croatia, la Rostov pe Don (Rostov Arena), in Grupa D

Miercuri 27 iunie
17,00 Coreea de Sud - Germania, la Kazan (Kazan Arena), in Grupa F
17,00 Mexic - Suedia, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), in Grupa F
21,00 Serbia - Brazilia, la Moscova (stadionul Spartak), in Grupa E
21,00 Elvetia - Costa Rica, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), in Grupa E

Joi 28 iunie
17,00 Japonia - Polonia, la Volgograd (Volgograd Arena), in Grupa H
17,00 Senegal - Columbia, la Samara (Samara Arena), in Grupa H
21,00 Anglia - Belgia, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), in Grupa G
21,00 Panama - Tunisia, la Saransk (Mordovia Arena), in Grupa G

OPTIMILE DE FINALA
Sâmbătă 30 iunie
17,00 primul loc in Grupa C - locul 2 in Grupa D, la Kazan (Kazan Arena), O1
21,00) primul loc in Grupa A - locul 2 in Grupa B, la Soci (stadionul Fist), O2

Duminică 1 iulie
17,00 primul loc in Grupa B - locul 2 in Grupa A, la Moscova (stadionul Lujniki) O5
21,00 primul loc in Grupa D - locul 2 in Grupa C, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), O6

Luni 2 iulie
17,00 primul loc in Grupa E - locul 2 in Grupa F, la Samara (Samara Arena) O3
21,00 primul loc in Grupa G - locul 2 in Grupa H, la Rostov pe Don (Rostov Arena), O4

Marți 3 iulie
17,00 primul loc in Grupa F - locul 2 in Grupa E, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), O7
21,00 primul loc in Grupa H - locul 2 in Grupa G, la Moscova (stadionul Spartak) O8

SFERTURI DE FINALA
Vineri 6 iulie
17,00 castigatoarea O1 - castigatoarea O2, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), primul sfert
21,00 castigatoarea O3 - castigatoarea O4, la Kazan (Kazan Arena), sfertul 2

Sâmbătă 7 iulie
17,00 castigatoarea O7 - castigatoarea O8, la Samara (Samara Arena), sfertul 3
21,00 castigatoarea O5 - castigatoarea O6, la Soci (stadionul Fist), sfertul 4

SEMIFINALE
Marți 10 iulie
21,00 castigatoarea sfertului 1 - castigatoarea sfertului 2, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg)

Miercuri 11 iulie
21,00 castigatoarea sfertului 3 - castigatoarea sfertului 4, la Moscova (stadionul Lujniki)

FINALA MICA
Sâmbătă 14 iulie
17,00 la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg)

FINALA
Duminică 15 iulie
18,00, la Moscova (stadionul Lujniki).

Sursa: sport.ro

 

 


Comentariile dumneavoastra necesita aprobarea unui moderator. Mesajele ce contin expresii licentioase, atacuri la persoana, instiga la ura, rasism, xenofobie sau homofobie, ori aduc atingere altor persoane vor fi editate sau sterse. Comentariile trebuie sa faca referire la subiectul articolului.

















Intamplari neadevarate






FLASH NEWS NATIONAL









3
19
20
23
17
37

Extragerea noroc:  7153125

Harta Focsani
   

Învăţământ

185 de cadre didactice din Vrancea vor gradație de merit; cele mai multe dosare au fost depuse de învățătoare
185 de cadre didactice, din întreg județul Vrancea, și-au depus dosarele pentru obținerea gradației de merit. Acestea își dispută 160 de locuri, scoase la concurs de Inspectoratul Școlar Județean Vrancea (IȘJ).

POZA ZILEI

Frumusețe...

SECVENTA ZILEI

Stergator modern

SONDAJ DE OPINIE

Social

Sfântul Valentin sau Dragobete?

 


Vezi varianta desktop
Toate drepturile rezervate SC MEDIA UNO SRL, str. Bucegi, nr. 21, Focsani | Stiri Vrancea, Focsani, Adjud, Panciu, Odobesti, Lepsa
Site gazduit de Servhost