Fuego va cânta la ziua comunei Dumitrești
 • Micsorare text
 • Marire text
 • Tipareste articol
 • Trimite unui prieten
 • Inscriere RSS
Fuego va cânta la ziua comunei Dumitrești
Fuego va cânta la ziua comunei Dumitrești
Voteaza :

Articolul a primit 2 voturi

Primarul Petrică Dogaru vă invită duminică, 23 iulie, începând cu ora 12.00, la Sărbătoarea Comunei Dumitreşti, ce se va desfășura la Baza Sportivă din localitate. Organizatorii evenimentului sunt Primăria Dumitreşti şi Consiliul Judeţean Vrancea, iar locaţia aleasă de autorităţile locale este una pe măsură, ţinând cont de faptul că scena specială construită este amplasată în așa fel încât să ofere o vizibilitate foarte mare. Pe scenă vor evolua ansamblurile folclorice și soliști din comunele de pe Valea Râmnicului: Dumitrești, Chiojdeni, Jitia și Vintileasca, după care vor urma artiștii de la Ansamblul „Țara Vrancei”. Cât privește evoluția artiștilor care fac cinste comunei, primarul a ținut să îi enumere pe fiecare în parte după cum urmează: Alina David, Stelică Petrișor Stănilă, Camelia Lăzăroiu și Violeta Anghelescu de la Chiojdeni. Ulterior va avea loc un concurs de dans al tinerelor talente din Dumitrești, după care la ora 19.30 va urca pe scenă invitatul special al acestei manifestări, respectiv Fuego.
    De menționat este faptul că anul trecut, la ziua comunei au venit peste 3000 de oameni de pe Valea Râmnicului. „Așteptăm un număr cât mai mare de dumitreșteni, precum și cetățeni din alte localități, deoarece vor avea de văzut un spectacol de excepție. Prin această manifestare menținem tradiția comunei noastre ca de Sfântul Ilie să își serbeze ziua și ceea ce este poate cel mai important că reușim să promovăm activitatea Căminului Cultural Dumitrești, a Ansamblului Folcloric „Sânzienele” și a tinerelor talente. Cea mai bună promovare este la noi acasă la întâlnirea cu cetățenii comunei noastre. Ansamblul Folcloric „Sânzienele” promovează comuna peste tot pe unde merge la festivaluri și concursuri, iar momentul cel mai important este la noi acasă când ei se prezintă în fața cetățenilor localității noastre. Duminică, îi aștept cu mare drag pe toți locuitorii comunei noastre, pe fiii satului plecați în diverse locuri din țară și străinătate, dar și pe locuitorii comunelor învecinate Dumitreștiului. Am speranţa că 23 iulie va fi un eveniment nu doar pentru locuitorii din Dumitreşti, ci pentru toţi vrâncenii iubitori de muzică aleasă şi voie bună. Îi invit pe toţi cei care iubesc muzica bună, veselia şi vor să petreacă clipe de neuitat la noi. La mulți ani Dumitrești, la mulți ani dragii mei locuitori!”, a spus primarul Petrică Dogaru de la Dumitrești. 


 

 

13 COMENTARII - ADAUGA-L PE AL TAU

COMENTARII AFISATE CELE MAI VECHI PRIMELE
 • Felicitari domnule primar Petrica Dogaru,felicitari domnule viceprimar Marius Bodoc pentru organizare,si nu în ultimul rand pentru tot ce a-?i realizat în Dumitresti in ultimi 5 ani,felucitari pentru felul cum arata comuna noastra,felicitari pentru achizitionarea utilajelor cu,care faceti ca,comuna Dumitresti sa fie ce-a mai frumoasa de pe Valea Ramnicului,la momentul actual sunt mandru ca sunt fiu al acestei frumoase comune.ROG CARCOTASII SA SE ABTINA DE LA COMENTARII!!!

  DE Bizadea Alexandru, postat pe 17-07-2017, la 08:38

 • Mai bizadea, esti tu mandru ca esti dumitrestean,dar la gramatica esti varza acra,fir-ar sa fie de gramatica! Roaga si tu ori pe durel sau pe galoiu sa te-nvete unde se pune cratima...

  DE mai Bizadea Al., postat pe 17-07-2017, la 10:10

 • Cu labagii si cu persoanele anonime nu discut,ai sange da-ti numel,nu sta in anonimat

  DE Bizadea Alexandru, postat pe 17-07-2017, la 11:16

 • Bizadea asta nu-i ala care ,,iubea,, caprele,vacile,oile,de l-au prins oamenii in grajd?

  DE curiosul, postat pe 17-07-2017, la 11:44

 • Ptr curiosul**,nu confunda numele de Bizadea cu numele de Pichioiu,asa ca fraiere poti sa sugi p**a la tap curiosule

  DE Bizadea Alexandru, postat pe 17-07-2017, la 16:10

 • Ce daca pikioiu a racorit caprele tu esti pe ovine fiecare pe sectorul lui.Pichioui e mai rapid bai bizadeo .Vezi ca si a luat a lui Ieftimie o vaca si un magar...

  DE bai Bizadea, postat pe 17-07-2017, la 17:31

Pentru a adauga un comentariu completeaza campurile de mai jos si apasa butonul ADAUGA COMENTARIU.

 

COMENTARIU (*)

0 din 350 cuvinte permiseComentariile dumneavoastra necesita aprobarea unui moderator. Mesajele ce contin expresii licentioase, atacuri la persoana, instiga la ura, rasism, xenofobie sau homofobie, ori aduc atingere altor persoane vor fi editate sau sterse. Comentariile trebuie sa faca referire la subiectul articolului.Intamplari neadevarate


FLASH NEWS NATIONAL

1
14
38
47
33
7

Extragerea noroc:  7918147

Harta Focsani
   

Actualitatea

VIDEO si GALERIE FOTO: Șoferi și motocicliști! Polițiștii acționează zi și noapte cu noul radar mobil cu laser integrat
    Polițiștii Serviciului Rutier Vrancea au pus în funcțiune de ieri un aparat de radar mobil cu laser integrat și cameră video digitală de înaltă fidelitate. Cinemometrul LTI 20-20 TruCAM este cel mai performant apărat de măsurare a vitezei.

POZA ZILEI

Frumusețe...

SECVENTA ZILEI

Stergator modern

SONDAJ DE OPINIE

Social

Sfântul Valentin sau Dragobete?

 


Vezi varianta desktop
Toate drepturile rezervate SC MEDIA UNO SRL, str. Bucegi, nr. 21, Focsani | Stiri Vrancea, Focsani, Adjud, Panciu, Odobesti, Lepsa
Site gazduit de Servhost